W 1825 roku z Darlington poprowadzono pierwszą na świecie parowozową trasę kolejową.

George Stephenson był inżynierem, który zaprojektował i zbudował tą linię kolejową która łączyła Stockton z Darlington w Wielkiej Brytanii. Faza rozkwitu transportu kolejowego rozpoczęła się w 1825 roku, kiedy to właśnie uruchomiono w/w linię kolei publicznej łączącą Stockton z Darlington w zbudowaną i wyposażoną w parowozy przez George’a Stephensona.

Darlington Railway Museum przechodzi w 2023 roku gruntowną przebudowę. Prowadzone są niezbędne ulepszenia, a w tym czasie muzeum nie jest otwarte dla publiczności.

Oficjalnie rozpoczęły się prace nad budową głównego miejsca turystycznego, które będzie centrum dwusetnej rocznicy Stockton & Darlington Railway w 2025 roku.

Inwestycje cyfrowe i technologiczne ożywią historię, a plany obejmują nowe, wciągające wrażenia z jazdy, które można zobaczyć tylko w najlepszych parkach rozrywki.

Atrakcją będzie kawiarnia i sklep, tematyczny plac zabaw, pole wystawowe, nowy budynek inżynierii na żywo, tymczasowa przestrzeń wystawiennicza, archiwum i rozbudowany parking. Projekt jest wspierany 20 milionami funtów finansowanych przez Burmistrza Tees Valley i Combined Authority.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *