To już kolejna impreza pod tym szyldem.

Miedzy 3 a 6 maja będziecie mieli okazję spróbować potraw lokalnych przedsiębiorców gastronomicznych, kucharzy i producentów żywności z naszego regionu.

Kuchnia północnej Anglii jest bogata i różnorodna, odzwierciedlając zarówno historyczne dziedzictwo regionu, jak i wpływy kulturowe. Oto kilka charakterystycznych potraw:

Parkin: Tradycyjne ciasto owsiano-melasowe z Yorkshire, znane ze swojej lekko słodkiej i ciężkiej tekstury, które rozsypuje się w ustach.

Bread Pudding: Deser przygotowywany z resztek chleba, mleka, cukru i rodzynek, często podawany z sosem waniliowym lub cynamonem.

Faggots and Peas: Danie z mięsnych podrobów, takich jak serce i wątroba, podawane z groszkiem i puree ziemniaczanym. To danie ma głębokie korzenie w tradycji kulinarnych klasy robotniczej.

Welsh Rabbit: Ser na toście z dodatkami, popularny w całej Wielkiej Brytanii, ale mający swoje korzenie w Walii.

Te potrawy są nie tylko smaczne, ale także opowiadają historię regionu i jego mieszkańców. Odzwierciedlają one zarówno trudne warunki życia, jak i bogactwo naturalnych zasobów północnej Anglii. Dziś, wiele z tych tradycyjnych dań jest reinterpretowanych i serwowanych w nowoczesnych wersjach w brytyjskich restauracjach, zachowując przy tym szacunek dla ich historycznych korzeni.


Świetna okazja do zapoznania się albo rozszerzenia swojej wiedzy o kuchni naszego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *